Seyahatlerim,  Türkiye

Cunda Yeme İçme Rehberi : Adadan Lezzetli Keşifler

2020’deki doğum günü seyahatimde 3 günlüğüne Ayvalık’a gittik. Ayvalık’ta en merak ettiğim yer Cunda Adası’ydı. Yağmurlu ve serin bir sonbahar gününde Cunda’da bolca oturmalı ve yeme içmeli bir keyif günü yaptık. İşte birbirinden tatlı mekanlarıyla Cunda yeme içme rehberi.

  • Ayna Yeme İçme Oturma Yeri

Cunda’daki favori mekanım Ayna oldu. Biz sabah erken saatlerde gittik ve bizden başka kimse yoktu. Nespresso makinelerinden çıkan lezzetli kahvelerinden içtik. Mekan oldukça ferah, dekorasyonunda beyaz renk hakim ve içeriyi daha da geniş gösteren 3 büyük ayna var. Tatlılar günlük hazırlanıyor, mutfaktan gelen limonlu cheesecake kokularına dayanamayıp öğleden sonra bir de tatlı keyfi için uğradık. Limonlu lavantalı cheesecake yediğim en güzel lezzetlerden biriydi. Ayna’ya akşam yemeği için gelemedik ama bir dahakine kesinlikle istiyorum!

Cunda yeme içme rehberi
Güne kahve ile başladık.
Cunda yeme içme rehberi
Lavantalı limonlu cheesecake
  • Adamis

Zeytinyağlı yemekleri çok seviyorum, özellikle Ege sebzeleri söz konusu ise tadından yenmiyor benim için. Biz de Cunda’da öğlen yemeği için rastgele gördüğümüz, ev yemekleri yapan Adamis’i tercih ettik. Mercimek çorbasının ardından Girit kabağı, kabak çiçeği dolması ve ev yapımı yoğurt söyledim. Hepsi enfesti! Ayrıca oldukça bütçe dostuydu. Cunda’da hem sağlıklı hem de ekonomik bir öğün için Adamis’i tercih edebilirsiniz.

  • Frenk Cunda

Cunda sokaklarında dolanırken görünüşüne bayılıp oturduk Frenk’e. Uzun zamandır gördüğüm en güzel dekorasyona sahip mekan burasıydı. Her bir köşesine, her bir detayına hayran kaldım. Sokağa konmuş masalarından birine oturup sangria söyledik. Uzun saatler hiçbir şey yapmamanın tadını çıkardık. Şimdi ben susuyorum, fotoğraflar konuşsun…

Cunda yeme içme rehberi
Keyif.
Cunda yeme içme rehberi
  • Taş Kahve

Taş Kahve, bir Cunda klasiği. Sadece turistlerin değil yerellerin de en çok vakit geçirdiği yer. Sahilde, denize sıfır, bol masalı ve yine de oturacak yer bulmak zor… İçeride taze dövülen Türk kahvesi kokusu, tavla oynayan yereller, uzun sohbetler. Karadeniz Pastanesi’nden aldığımız lor kurabiyeleri ile çay ve Türk kahvesi keyfi yaptık Taş Kahve’de. Atmosferin hattına bir uğramak şart.

Cunda yeme içme rehberi
Cunda Taş Kahve
Taş Kahve’nin içinden
Cunda taş kahve
Lor kurabiyelerimiz ile keyif.
Cunda Karadeniz pastanesi
Karadeniz Pastanesi’nin en popüler lezzeti lor kurabiyesi
Cunda yeme içme rehberi

Cunda’da geçirdiğimiz günden mekan keşifleri ve Cunda yeme içme rehberi böyleydi. Ekim ayında gittiğimiz için sezon sonuydu, çok kalabalık değildi ada. Orman Coffee& Cocktails’e de gitmek istiyordum ancak kış sezonunda kapanıyormuş. L’arancia da önerilen yerlerden biriydi ama akşam yemeği için Ayvalık’ta Tamam’a gitmek istediğimizden es geçtik burayı.

Cunda’ya gidip bu mekanları denerseniz yorumlarınızı yazmayın unutmayın, afiyet olsun!

Ayvalık yeme içme rehberimi de okumanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir