#postcardsfromitaly

Neden # postcardsfromitaly ?

Neden postcardsfromitaly? İtalya, benim ilk yurtdışı seyahatimi gerçekleştirdiğim ülke. 2012 yılının ocak ayında 5 günlüğüne Roma’ya gitmiştim. Tabii ilk seyahatim olduğundan, içimdeki tutkunun farkında değildim. Bu yüzden gayet gevşek bir gezi programı ile sadece Roma’da geçirmiştim günleri ve çok keyif almıştım! Hem ilk seyahat ettiğim ülke olması hem de sevmek için sayısız sebep sayabileceğimden İtalya’nın kalbimde yeri başka…

Roma, 2012

İlk seyahatimden 3.5 sene sonra, 2015 yazında Napoli’ye gidip 2 ay kalmamla bu toprakları, kültürü ve mutfağı ne kadar sevdiğimi fark ettim. Devamında 2016 ve 2017 yazlarında da yeniden Napoli’ye gidip hem dil okuluna devam ettim hem de Campania bölgesini keşfettim. İşe başlayıp İstanbul’a sabitlendiğimden beri de her yıl iznimin bir kısmıyla İtalya’nın farklı şehir ve bölgelerine seyahat ediyorum, Kimi zaman ailemle, kimi zaman arkadaşlarımla, kimi zaman da tek başıma. Seyahatlerde ölümsüzleştirdiğim anları postcardsfromitaly Instagram hesabımda paylaşıyorum.

Napoli, 2016

İtalya’nın kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her yerinde farklı bir şey deneyimleyebiliyorsunuz. Tarih, mimari, kültür-sanat, deniz, gastronomi, doğa… İnsanların tez canlılığı ve dillerinin melodik olması da cabası.

Napolitan pizza!

Kalbimde bu ülkenin yeri ayrı olduğundan, sanal seyahat günlüğüm olan bu sitede de İtalya’ya ayrı bir yer ayırmak istedim. Kuzey İtalya’da Alpler’in arasında Bernina Ekspresi ile gerçekleştirdiğim yolcuğu, Puglia bölgesinde deniz ve güneşe doyduğum road trip’i, Napoli’deki lezzet duraklarını, İtalya’nın el değmemiş küçük kasabalarını, Campania bölgesinin incilerini ve daha birçok şeyi uzun uzun yazacağım…

Monte di Procida, 2015

Bu Instagram hesabıma ve başlığa ismini veren güzel Beirut şarkısının, kartpostal koleksiyoneri benim için yeri çok ayrı.

O halde Benvenuti a Postcardsfromitaly!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir